Filosofija

Maistinės mikromedžiagos (toliau mikronutrientai) apibrėžiamos kaip „žmogaus organizmui funkcionuoti būtinos maistinės medžiagos, kuriomis pats organizmas negali apsirūpinti ir kurios turi būti vartojamos mažais kiekiais”.

Fulvo rūgštys tai gamtos sukurta maistinių mikronutrientų transformacijos ir transporto sistema. Sveikuose dirvožemiuose jas natūraliai gamina gerieji mikroorganizmai skaidydami organines medžiagas. Fulvo rūgščių kelionė prasideda dirvožemyje, kur jos suriša maistines mikromedžiagas, kad organiniai junginiai galėtų keliauti per biosferą ir palaikyti augalų, gyvūnų ir žmogaus ląstelių gyvybinius procesus. Svarbiausia fulvo rūgščių paskirtis dirvožemyje – pakeisti neorganinių mineralų ir metalų formą į organinius, biologiškai aktyvius, vandenyje tirpius mikronutrientus – vienintelę mikronutrientų formą, kuri yra tinkama augalų ir žmogaus ląstelėms.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (MŽŪO) paskelbė, kad apie pusė pasaulio gyventojų kenčia nuo įvairių blogos mitybos formų. Tai apima ne tik neprievalgį, bet ir mikronutrientų trūkumą bei nutukimo problemą.

Paslėptas alkis atsiranda, kai maisto kokybė neatitinka organizmo mitybinių reikmių t.y., kai maiste trūksta mikronutrientų ir kitų medžiagų, reikalingų organizmo vystymuisi.

Fiziologiškiausia reikalingus mikronutrientus gauti su sveiku natūraliu maistu. Sveikos mitybos gaires yra nustačiusi PSO.

"Visuotinė problema yra ta, kad nepaisant didžiausių mūsų pastangų sveikai maitintis, maistas kurį valgome dažniausiai nebeturi visų reikalingų maistinių medžiagų, fulvo rūgščių ir kitų fitonutrientų dėl dirvožemių nualinimo intensyvios žemdirbystės pasekoje. Nualinti dirvožemiai sąlygoja mažos mitybinės vertės augalus (maistą), o nepakankamos mitybinės vertės maistas sukelią fizinę ir psichinę žmonių degeneraciją." // (Weston Price DDS. Nutrition and Physical Degeneration, 8th ed. ) The Status of the World’s Soil Resources, FAO 2015.

Daugelis žmonių besirūpindami sveikata galvoja apie fizinį aktyvumą, protingą maisto pasirinkimą, gerą medicininę pagalbą, bet vos keletas pagalvoja apie dirvožemį. Iš tiesų dirvožemis tai sumuojanti sąsaja holistiniame požiūryje į žmogaus sveikatą ir jau prieš tūkstančius metų šis ryšys buvo pastebėtas.[5] Maždaug 1400 metų prieš Kristaus gimimą Biblija jau vaizdavo Mozę, kaip suprantantį, kad derlinga dirva yra būtina žmogaus gerovei. 400 metų prieš Kristaus gimimą graikų filosofas Hipokratas sudarė mediciniškai svarbių dalykų sąrašą, kuriame buvo įtrauktos ir vietinės žemės savybės.

Dirvožemiai mūsų gyvenime paveikia praktiškai viską: maistą kurį valgome, žolynus ant kurių vaikšome, vaistus kuriuos vartojame, pastatus kuriuose gyvename, drabužius kuriuos dėvime, vandenį kurį geriame ir net orus! Dirvožemiai sudaro sąlygas gyvybei Žemėje ir yra svarbiausi tvariam visuomenės vystymuisi.

WESTON PRICE Dr. Weston Price (1870-1948) buvo vienas pirmųjų mokslininkų žinomų pirmiausiai dėl teorijų apie mitybos ir žmogaus sveikatos sąsajas. 1939 metais jis parašė monografiją “Mityba ir fizinė degeneracija” kurioje detaliai išdėstė įvairių pasaulio šalių ir kultūrų dietas bei jų įtaką žmogaus sveikatai. Tyrimų medžiagą papildė apie 15 000 nuotraukų, 4000 skaidrių ir daugybė filmuotos medžiagos. Dr.Price tyrimai parodė, kad žmonės karta iš kartos gali būti puikios sveikatos tik tada, jei vartoja mitybinėmis medžiagomis turtingą natūralų maistą. 1950 metais Amerikos mokslinis žurnalas “The Laryngoscope” apibūdindamas tyrimų reikšmę konstatavo, kad Dr.Price galėtų būti vadinamas “mitybos Čarlzu Darvinu”. Monografiją galima nemokamai atsisiųsti PDF formate. 

Išties ryšys tarp dirvožemio ir žmogaus sveikatos yra labai tiesus, nes 95% maisto kurį mes valgome atsiranda iš dirvožemio. Mikronutrientų trūkumas dirvožemyje ir maiste yra pagrindinis faktorius veikiantis žmonijos sveikatą ir gerbūvį.

Moksliniai tyrimai parodė, kad apie 33% mūsų dirvožemių patiria vidutinę arba stiprią degradaciją. Dabartinis degradacijos mastas yra grėsmingas ateities kartoms.

Mikronutrientų trūkumo eliminavimas yra tiek pat naudingas visuomenei, kiek geriausios sveikatos intervencijos ir jo užtikrinimas yra ekonominiu požiūriu pati efektyviausia visuomenės sveikatinimo priemonė. 

LADIKA fulvo mineralų koncentratas yra geriausia, ką Žemė, o jūros fitoplanktono koncentratas Alpha-3 CMP, geriausia, ką vandenynai gali mums pasiūlyti mikronutrientų deficito kompensacijai. Jie turi visus mikroelementus, kurie reikalingi ląstelės gyvybei ir yra 100% natūralūs, be konservantų ir biologiškai aktyvioje formoje, kaip gamta sukūrė.

LADIKA fulvo mineralų koncentratas išgautas tik tyru vandeniu iš unikalaus prieš 34 milijonus metų susiformavusio augalinės kilmės klodo JAV.